ההבדל בין פורניר לעץ מלא הוא במגוון פרמטרים –  אך ניתן להשיג את אותו מראה בגימור מאחר ופורניר נפרס מעץ.
הפורניר הינו שכבה דקה של עץ מלא, מגזע בודד ניתן להפיק כמות גדולה יותר של פורניר מאשר לוחות עץ. ולכן גם ידידותי יותר מבחינה אקולוגית. פטנט ייחודי בשיטת חיתוך הפורניר לפורנירון SANFOOT חוסך עד 300% מכל גזע עץ.

מבחינת שימושיות, עץ מלא (גושני) יש תכונות של חוזק קונסטרוקטיבי ושחיקה שונים מאשר לפורניר ולכן כל בחירה בסוג החומר צריכה להתאים לפונקציה שאותה הוא ממלא,ולהיבחן על ידי בעל מקצוע.

לדוגמא: רצפת עץ תהיה מעץ גושני וחיפוי קיר יהיה מלוח עץ תעשייתי מצופה פורניר או מפורנירון SANFOOT.

הגימור של עץ מלא ופורניר הוא באותה דרך, ניתן לגוון אותו אם רוצים להשיג מראה לא טבעי וכמובן גמר לכה או צבע. בין יתרונותיו של הפורניר על העץ המלא, הוא חוסר ה"עבודה" של העץ, כלומר לפורניר יש פחות סיכוי להתעוות ולהתבקע כמו עץ מלא. בדרך כלל שימוש ברהיטים או בדלתות פנימיות יוצרים שילוב בין השניים, לחזית הדלת או שטח הרחב של הרהיט (Face Side) מצפים בפורניר,בצד הקנט (Edge) משלבים עץ מלא (גושני) לקבלת מראה אחיד מכל צדדי הדלת.

מאחר והפורניר הינו חומר גלם, תהליכי העיבוד שלו מורכבים ודורשים מיכון תעשייתי. כיום ניתן להזמין לוחות תעשייתים מצופים מראש, דבר המקל על עבודת הנגר אך חסרון בולט הוא, שאין פיקוח על רמת הפורניר המודבקת והתאמתו לכל פרט בפרוייקט מסוים כגון המשכיות של הסיבים באופי המוצר בין אם רהיט או חיפוי קיר משולב רהיטים.

איכות הפורניר נקבעת לפי מגוון פרמטרים, ובדרך כלל לא תורגש על ידי אדם לא מיומן. שני הבדלים ניכרים בטקסטורה ובגוון העץ הם Sap Wood  ו Heart Wood. שניהם מצויים בכל גזע כאשר הSap wood הינה החלק הקרוב לקליפת העץ, כמובן שמכיל יותר לחות ועלול להתבקע יותר בקלות.heart wood  הוא החלק היפה, הלב של העץ שימוש עיקרי בתעשיית הרהיטים, חזק יותר ומכיל פחות לחות באופן טבעי. בחירת הפורניר משתנה לפי סוג העץ ממנו נלקח. Sap Wood   , בדרך כלל נמצא בשימוש בגב לוחות תעשייתים כגון עץ לבוד (סנדוויץ) או כחלק משכבות הלוח.